Hurá do plavek!

.

Při opalování byste však měli dávat pozor, abyste vždy byli namazaní kvalitním krémem a nespálili jste se. Na trhu působí celá řada různých opalovacích krémů od různých značek. Vybírat tak můžete z krémů, sprejů či olejíčků. Navíc dnes už vám po použití opalovacích olejíčků nezůstane mastná vrstva, ale rozetřou se na kůži rovnoměrně a rychle se vsáknou.
krém a brýle na pláži
Opalovací krém byste měli nanášet i pod make-up, který i když je s ochranným faktorem, tak nemá takový účinek. A chránit před sluncem je potřeba i rty, lze zakoupit balzám s ochranným faktorem, a také vlasy. Sluneční paprsky vlasy vysušují a odebírají jim pigment. Proto tedy používejte i na vlasy spreje s ochranným faktorem a použít můžete i masku po opalování, která vlasy regeneruje a posílí.
krémový obrázek
Pozor si dávejte i ve stínu, sluneční paprsky sice nepálí tak intenzivně, ale i přesto se můžete spálit a proto je potřeba abyste byli dobře namazaní.
Jestliže chcete na sluníčku sportovat je dobré si pořídit opalovací krém, který bude odolný vodě a potu, případně se mažte častěji.

.

Jak zjistit správný ochranný faktor pro vaši pokožku?
Pokud máte světlou kůži a lehce se spálíte, jste fototyp 1 a používat byste měli krémy s velmi vysokým faktorem. Pokud máte blond až hnědé vlasy a kůže vám po opalování zhnědne jen zřídka, jste fototyp 2. Přípravky se středními a nízkými ochrannými faktory používejte, pokud jste fototyp 3, tedy dobře se opalujete a vaše kůže je světle hnědá. Pokud jste tmavý typ, tedy máte hnědé vlasy a oči a spálíte se jen zřídka, jste fototyp 4 a stačí vám opalovací krémy jen s nízkým faktorem.
potřeby na opalování
Pokud jdete na sluníčko po zimě poprvé nebo jedete k moři či na hory, kde je sluneční svit intenzivnější, používejte faktor padesát, bez ohledu na to jaký jste fototyp. Pokud už jste trochu opálení, můžete používat nižší faktor. Ochranný faktor je násobek doby, po kterou se můžete pohybovat na slunci, aniž byste se spálili. Ale potřeba je mazat se častěji už jen proto, že se na slunci potíte a krém se tak smývá.

Hurá do plavek!
5 (100%)2
.