Interiér jako odraz osobnosti

.

Náš domov je, ať chceme nebo nechceme, otiskem naší osobnosti. A samozřejmě osobností všech, kteří v bytě či domě bydlí. Náš domov je prostorem, ve kterém se chceme cítit bezpečně, šťastně, spokojeně a zároveň se zde chceme cítit uvolněně. Otázkou pak je, jak všechno harmonicky poskládat, aby obsahoval opravdu vše, co naše osobnost potřebuje a zároveň, aby opravdu působil dobře?

květina

V první řadě je potřeba si uvědomit, kdo vlastně jste vy!

Pokud se chcete vrhnout do realizace a úpravy bytu, musíte se nejprve zamyslet nad tím, kým opravdu jste! Zastavte se, podívejte se, co máte rádi, co sbíráte, co se vám líbí. Nejde samozřejmě jen o bydlení. Pokud nevíte, kým jste, kam směřujete a jaké máte vize, cíle a sny, mělo by být vaším prvním úkolem právě zaměření na sebe sama. Pokud není interiér jen o vás, vezměte papír, napište, co se vám líbí, ať už to je spor, umění, zábava. Prostě sepište vaše záliby, sny, cíle a podívejte se, jak byste je mohli přenést do interiéru. Následně o to stejné poproste i vašeho partnera a děti. Budete mít širokou nabídku doplňků, barev, obrazů a dalších věcí, které lze použít. Vy však hledejte ty, které vás spojují a také ty, bez kterých v podstatě vy nebo ostatní neumíte žít. Pak jistě najdete téma, které bude výborně vystihovat vaši rodinu, ať už to budou hory či fotografie sportovců neb kouzelné vázy. Tím, že se zapojíte všichni, vyladíte energii domova do jednotného proudu.

.

ručník

Nebojte se barev

Mnoho z nás se obává zaplnit dům či byt barvami, protože ví, že vychází z barvy a trendy nejen v módě, ale i v bydlení se mění tak rychle, že ani není možné s nimi držet krok. Proto je potřeba si uvědomit, že každý pokoj má svůj úkol a lze tedy vycházet nejen z toho, kdo jej využívá a jaké barvy se mu líbí, ale také z toho, jaký je úkol dané místnosti. Pokud uděláte každý pokoj jinou barvou a nebude zde žádný spojovací prvek, pak bude váš dům vypadat chaoticky. Pokud ale najdete společný prvek, určitě i různé barvy spojíte. Ať už to bude barva ručníků v koupelně a slánky v kuchyni a vázy v obýváku, cesta se dá najít.

Interiér jako odraz osobnosti
4 (80%)3
.