Jak být i v posilovně šik

Poslední dobu se velmi oblíbeným způsobem trávení volného času stala fit centra a posilovny. Nejenže posílíte tělo a shodíte nějaké to přebytečné kilo, ve fitku se dá užít i zábava a posilování se tak může stát vašim koníčkem. Pokud jste tedy rozhodnuta si jít zacvičit, směle do toho! Než ale začnete chodit do posilovny, měli byste se seznámit s pár základními nepsanými pravidly o oblečení do posiloven.
prázdná posilovna
Čeho se vyvarovat? Zapomeňte na vytahaná trička a tepláky, zvolte raději legíny a elastické tričko či tílko, které vám nebude překážet při cvičení. Pokud jste poněkud silnější postavy, nesnažte se nasoukat do těsných legín, zkuste například zúžené tepláky a volnější, ale prodyšné tričko. Není totiž nic horšího, než koláče potu v podpaží. Barevné body typu jednodílných plavek? Ale no tak, to nemohlo být in snad ani před dvaceti lety. Dále dejte přednost jednodušším variantám barev před křiklavými neony.
cvičení v planku
Co zvolit? Základem je očištěná sportovní obuv, nejlépe se světlou podrážkou a do nich vyšší ponožky, nejlépe bílé. Vybírejte oblečení z prodyšných materiálů, které je schopno odvádět pot. Dobré je zvolit dvě vrstvy oblečení, spodní by měla odvádět pot a vrchní zahřívat svaly. Důležitá je také podprsenka, zvolte nějakou bez krajek a zapínání, nejlépe úplně sportovní, která se převléká přes hlavu. Měla by být pohodlná, netlačit vás, ale zároveň mírně stahovat ňadra, aby vám jejich pohyb neznepříjemňoval  cvičení.

Doplňky. Pokud chcete zapůsobit, můžete zvolit sportovní hodinky, potítka na zápěstí nebo látkovou čelenku do vlasů. Nezapomeňte na sportovní lahev s vodou (ne plastovou lahev od sladkého pití!) a dva ručníky – jeden na pot a druhý do sprchy.  

V tomto oblečení se nejen vyhnete nálepce amatéra, ale bude se vám i lépe a pohodlněji cvičit. Pokud se při cvičení cítíte komfortně, zvyšuje to i váš výkon a brzy uvidíte výsledky. Navíc budete vypadat skvěle, což vám určitě dodá sebevědomí.

Jak být i v posilovně šik
4 (80%)1