Jak čelit ochromující bolesti hlavy

.

Kdo někdy zažil úpornou a nesnesitelnou bolest hlavy, takzvanou migrénu, jistě by udělal cokoli, jen aby se jí co nejrychleji zbavil. Jenže potíž spočívá v tom, že na tento druh bolesti hlavy běžná analgetika neúčinkují a léky, jež jsou určeny přímo proti migréně, bohužel také neslaví příliš velké úspěchy. Podívejte se proto s námi na přírodní metody léčení migrény a zkuste je vyzkoušet.

·         Při záchvatu migrény rozhodně nejezte potraviny s obsahem glutamanu sodného, který bolest ještě zhorší. Pozor si dávejte i na čínská hotová jídla, ta totiž tuto látku také ve větší míře obsahují. Stejně tak nejezte smažená jídla.
máta perpná detail
·         Pokud je to možné, vzdejte se požitku pití čaje. Jestliže nemůžete odolat, dbejte na to, aby byl čaj kvalitní. Při bolestech byste měli vypít nejméně tři litry vody denně.

·         Nastrouhejte asi 2,5 centimetru kořene zázvoru a nechte ho vyluhovat v hrnku horké vody. Část jí vypijte, do zbytku namočte čistou bavlněnou látku a pokryjte si jí obličej. Nechte páru vsáknout do pokožky.

·         Umelte 4 vlašské ořechy se dvěma lžícemi lněného semínka a směs zkonzumujte. Pokud je nemůžete umlít, zchroupejte je po částech. Dělejte to ráno na lačný žaludek, můžete případně zapít sklenicí pomerančového džusu.
chilly papričky
·         Mátový olej dělá s migrénou zázraky. Vmasírujte jej do pokožky, při citlivější pleti smíchejte spolu s olivovým olejem. Na chvíli si lehněte a nechte olej působit. Poté vypijte sklenici vychlazené vody.

.

·         Teď trochu drastičtější metoda při nesnesitelné bolesti: Rozmíchejte čtvrt čajové lžičky chilli ve čtvrtině šálku teplé vody, namočte do něj vatové tampony, ty pak zastrčte do nozder. Ucítíte pálení, které bude zpočátku velmi nepříjemné, pak ale začne pocit ustupovat. Po chvíli tampony vyndejte. Úkon působí hrozivě, ale opravdu pomáhá.

·         Naplňte jednu mísu horkou vodou, další mísu naplňte studenou. Ponořte do horké vody ručník, vyždímejte jej a pokryjte jím celou hlavu, obličej i vlasovou pokožku. Po chvíli vyměňte za ručník ponořený do studené vody. Proceduru desetkrát až patnáctkrát zopakujte.

·         Zkuste žvýkat asi 8 lístků syrové bazalky. Také můžete pár lístků povařit v mandlovém oleji, dokud se zcela nespálí a směs vmasírovat do pokožky obličeje i vlasů a do spánků.

·         Dbejte na to, abyste spali nejméně sedm hodin denně. Nespěte méně, ale ani více, protože příliš dlouhý spánek může migrénu vyprovokovat.

Jak čelit ochromující bolesti hlavy
4.7 (93.33%)3
.