Jak doplnit energii?

.

Nedostatek světla během zimy je hlavní příčinou našeho psychického rozladění, únavy a nedostatku sil. Je teda dobré, využít každé volné chvilky k pobytu na slunci, neboť přímé denní světlo je pro naše tělo nenahraditelné! Dále Vám pomůže, když se doma i v práci obklopíte barvami. Nebojte se sáhnout i po nějakém pestřejším kousku do Vašeho šatníku. Připravte se na jaro a dopřejte si například nový účes či profesionální líčení. Nejen, že se budete cítit opečovávaná, ale ještě se v následujících hodinách a dnech dočkáte pochvalného hodnocení. A to Vám zaručeně pomůže zlepšit náladu!
lyžování na běžkách
Věnujte se aktivně pohybu!
Pohyb se dá skvěle propojit se zábavou, s přáteli i dobrodružstvím. Možná byste tomu nevěřili, ale možná dobijete více energie tím, že si ve volném čase dáte tzv. pořádně do těla, než kdybyste ležela na gauči u televize. Energii a zároveň pocit skvělé nálady Vám dodá pohybová aktivita, při níž dochází i k úbytku na váze a posilování kardiovaskulárního systému. V zimě je ideální volbou například běžecké lyžování, rychlá chůze či bruslení. Po celý rok se můžete věnovat plavání či tanci. Pokud chcete dosáhnout optima, měli byste se takovéto činnosti věnovat zhruba tři čtvrtě hodiny až hodinu. Věnujte se pohybu pravidelně, nejméně alespoň třikrát týdně.
západ slunce
Správné stravování podpoří Vaši vitalitu!
Nemůžete očekávat, že tělo, které je zaplavené škodlivinami, bude sršet energií. Pro začátek mu pomozte lehkou očistnou kůrou, vyhýbejte se alkoholu, cigaretám a průmyslově vyrobeným potravinám. Můžete si dopřát podpůrný bylinkový čaj či lehký krátkodobý půst. Pokud Vás trápí nadváha či obezita, jsou pro Vás i běžné každodenní činnosti namáhavější než pro člověka s optimální váhou. Pokuste se najít pro Vás tu správnou cestu, jak se nadbytečných kil zbavit. Věnujte svůj volný čas studiu knihy o správném stravování a pak hlavně nabité vědomosti převeďte do reality! Pro začátek Vám postačí rada, že byste si denně měli dopřát pět porcí ovoce a zeleniny.

Jak doplnit energii?
4.5 (90%)4
.