Jak jsem objevila volný čas

.

Jak asi bude mnoha zaměstnaným ženám reálné, dlouho se mi volného času nějak nedostávalo. Neustále jsem něco musela: vyprat, vyžehlit, odvézt děti do školy, uvařit, učit se s dětmi atd. atp.
 
Když už byla chvilka času, věnovala jsem ji stejně dětem, nebo přátelům, nebo bylo třeba dokončit nějaké ty maličkosti, na které běžně čas nezbýval. Večer, když bylo uklizeno, děti spaly, tak se volný čas zvolna scvrkával na posezení u televize, u které jsem nakonec podřimovala.
elegantní žena na ulici 
Ten skutečně VOLNÝ čas nebyl vlastně nikdy a už jsem ani nepřemýšlela o tom, co to je a na co bych to měla využít. A jednoho dne se věci sešly tak, že manžel byl na pracovní cestě v zahraničí, děti na prázdninách a já najednou sama. Ne, že bych neměla co na práci, ale přece jen… Den byl najednou nějak delší, bylo víc ticha, najednou jsem měla chvíle, kdy jsem nic NEMUSELA.
 
A právě tehdy jsem objevila volný čas! To byly ty chvíle, kdy jsem nic nemusela a mohla jsem se rozhodnout, jak s tím časem naložím. Nejenže jsem tenkrát přečetla pár dobrých knížek, zajela za kamarádkou, kterou jsem pár let neviděla, ale také jsem udělala kus práce na zahradě, uklidila komoru i přeorganizovala kuchyni. A prožívala jsem maximální míru uspokojení.
 relaxace v trávě
Od té doby mám jasno: volný čas je ten čas, o kterém si rozhoduji sama, ten jehož náplň není ničím a nikým vynucená – a díky tomu jsem objevila ještě jednu věc: když jsem ráno vstávala a připravovala snídani, zkusila jsem to dělat od prvního okamžiku s myšlenkou, že to dělat chci, ne že to dělat musím. A najednou i každodenní „vynucené“ činnosti byly mnohem příjemnější. 
 
Od té doby si nestěžuji, že nemám volný čas. Čas si tvořím tím, že se rozhoduji, co ten který den udělám. A i když nečekané události mým programem občas zahýbou nečekanými směry, vždy se snažím potřebné věci dělat s myšlenkou, že je udělat chci. Nejen, že musím. Život mi to neuvěřitelně zpříjemnilo a zjednodušilo. A mělo to pozitivní dopad i na mé blízké – víc se směji a jsem milejší.

Jak jsem objevila volný čas
4.5 (90%)2
.