Jak na vysoké stropy

.

Pokud máte vysoké stropy, neházejte flintu do žita, ale věřte, že máte zase mnohem více možností při zřizování interiéru. Samozřejmě se může zdát, že je to práce navíc, která ve výsledku nemá žádný efekt, ale opak je pravdou. I byty s vysokými stropy můžete proměnit na útulná místa, ve kterých se bude dobře žít. Už jen proto, že dnes je moderní velký vzdušný prostor pro bydlení, který zvyšuje komfort.

oblouk
 
Kouzlo optiky
 
Některé byty mají opravdu tak vysoké stropy, že nevíte co s nimi. Samozřejmě se může stát, že nejsou zase až tak vysoké, že by se dal prostor pod stropem využít. Potom je potřeba ho alespoň opticky snížit. Jak? Vyzkoušejte na strop použít tmavší odstín barvy, než máte na horizontálních zdech. Ideální variantou je, pokud tmavší barvu necháte v přesahu třeba o dvacet centimetrů na stěny světlejší. Dalším typem, jak zmenšit prostor je známé použití chladných barev, které pocitově prostory zmenšují a samozřejmě nezapomínejte, stejně jako v módě myslet na pruhy. Ty zařídí opticky hodně. Dobrou volbou, jak odpoutat pozornost od vysokých stropů, také je, využít nějaký vzor alespoň na jednu stěnu zdí. Můžete vybírat z tapet, obrazů na stěnu či lepených vzorů.
 
Zaplňte fyzicky horní prostory
 
Využívejte prostory, které vám vysoké stropy poskytují. Zdá se, že “tam nahoru” nic nedáte, ale existuje řada skvělých nápadů. Ať už je to patro s postelí na spaní nebo prostory na ukládání sezónních věcí, vždy můžete prostor využít. Krásného a stylového využití vysokých stropů třeba v obývacím pokoji dosáhnete, když od země po strom nainstalujete knihovnu. Pro dosažení na horní police můžete využívat opět stylový žebříček a dodat vašemu bytu punc, který mu dodají jen a jen knihy.

.

osvětlení
 
Prostory vyplňte doplňky
 
Pokud nemáte místnosti takové, které by dovolovaly instalaci například patrové postele či skříní na sezónní záležitosti, můžete prostory využít k tomu, abyste zavěsili květináče nebo na stropy instalovaly závěsné lustry.
U prostor, které působí opravdu velikým dojmem a hlavně mají tyto vysoké stropy, je také vhodné zvolit větší dveře. Dají se nyní bez problémů sehnat i dveře vyšší, než klasických 197 cm, okolo 210 cm. Větší dveře také nám, kteří jsme zvyklí na klasickou velikost způsobí to, že je budeme podvědomě vnímat jako dveře běžné velikosti a adekvátně tomu se nám i srovnají v daném poměru vysoké stropy.

Jak na vysoké stropy
4.7 (93.33%)3
.