Je to konec, nebo byste mu měla dát ještě šanci?

.

Není snadné, ocitnout se v situaci, kdy musíte čelit partnerově nevěře. Nezáleží, jak jste na to přišla, ale jak se zachová váš partner a jak se zachováte vy. Má to cenu, dávat partnerovi šanci všechno napravit? Obnoví někdy důvěru, kterou jste k němu měla? Je vůbec nějaká recept, jak postupovat?

srdce

Všechno promyslete a nejednejte s horkou hlavou

Bohužel spousta lidí prochází právě tím, čím vy. přemýšlejí, jestli partnerovi nebo partnerce odpustit či nikoliv. Zvlášť pokud jsou ve hře děti, všechno se začíná komplikovat. V prvé řadě si musíte všechno dobře promyslet. Je pro vás váš partner nevěrník, kterému už nikdy nebudete moci věřit vůbec v ničem? Je pro vás lhář a zničil veškerou vaši důvěru? Nebo o něm stále uvažujete jako o možném partnerovi na zbytek života? Můžete mu časem odpustit? Vidíte důvody, které ho vedly k tomu jednání? Můžete se sžít s tím, co vám řekl a jak své chování odůvodnil?

Máte touhu se pomstít?

Je to běžná reakce. Pokud vás někdo zraní, chcete ho zranit také. Ne vždy to uděláme, ale myšlenky, ty máme všechny stejné.

Dokážete mu jednou odpustit?

To znamená, že to nebudete držet proti němu. Nebudete to vytahovat při hádkách a držet ho v neustálém šachu, takže vám bude muset neustále ustupovat. Takový vztah velmi brzy skončí fiaskem. Musíte pokračovat dále, hledět do budoucna. Pokud toho ale budete stále litovat a vaši mysl to nikdy neopustí, nejspíš musíte jednat.

.

podvod

Vaše okolí to nejspíš zjistí

Zvlášť pokud se rozejdete, nebo na čas budete bydlet u kamarádky, sestry či své matky, nejspíš byste měla vědět, že vám to všichni budou předhazovat. Zvlášť pokud se rozhodnete k němu vrátit. Jestli vás podvedl, vaše okolí vás od toho bude zrazovat. Setkáte se s nepochopením a odsouzením. Pokud se za partnerovu nevěru stydíte, pravděpodobně dáte na rady a partnera opustíte. 

Je to konec, nebo byste mu měla dát ještě šanci?
3.2 (64%)5
.