Kachličkování snadno a rychle

.

Určitě vám už někdy praskla nebo vypadla obkladová dlaždička či například část mozaiky například v kuchyni nebo v koupelně. Co teď s tím? Volat opraváře ani čekat na to, až bude mít manžel náladu, už opravdu nemusíte! Podle tohoto jednoduchého návodu to zvládne opravdu každý, a to během několika málo minut.
červené dlaždice
Příprava. Než začnete lepit samotné kachličky, je potřeba si připravit podklad. Pokud po předchozí kachličce zbyly na stěně nečistoty, musíme je důkladně odstranit. Hlavní je tedy povrch bez hrbolků, aby se nám kachličky postupem času nezačaly odlepovat.

Penetrace. Pokud již máme hladkou stěnu, můžeme nanést penetrační nátěr. (Penetrace = ochranný nátěr pronikající do hloubky pro sjednocení a zpevnění podkladu.)Ten důkladně rozetřeme a necháme zaschnout.

Lepicí tmel. Obvykle se nanáší zubovou stěrkou velikosti šest či sedm. Nejprve lepidlo naneseme a rozetřeme hladkou stranou stěrky a poté uhladíme stranou zubovou.

Přiložení kachličky.Po důkladném přiložení na kachličku několikrát poklepeme gumovým kladívkem. To proto, aby lépe přilnula k povrchu a netvořily se pod ní vzduchové bubliny vedoucí k pozdějšímu odlepení.

.

Rady na závěr. Při obkládání stěn v koupelně či na jiných místech, kde se kachličky nevyhnou styku s vodou je nutné provést hydroizolaci. Ta se provádí speciálním nátěrem doporučeným od výrobce obkladových dlaždic. Lepicí (modifikované) tmely se vybírají podle hmotnosti a velikosti kachliček. Spotřeba tmelu je zhruba čtyři kilogramy/metr čtvereční. Na spáry mezi dlaždicemi se využívá spárovací hmota, která mimo jiné chrání povrch před bakteriemi a plísněmi.
tyrkysové doplňky v koupelně
Tak, teď už víte jak na to, tak směle do toho. Kachličkování je totiž jeden ze způsobů dekorací, který nikdy nevyjde z módy, je totiž jednoduchý, praktický, a navíc vypadá skvěle.

Kachličkování snadno a rychle
4.3 (86.67%)3
.