Kam umístit jídelní stůl

.

Pokud i vy jste ve fázi rozmýšlení, zda je vhodné mít jídelní stůl v kuchyni či zvažujete jeho umístění právě do obývacího pokoje, máme pro vás pár informací, které by se vám mohly hodit a třeba vám i pomoci s rozhodováním. Pokud se nad nimi zamyslíte, určitě se rozhodnete správně.

kuchyň

1.  V první řadě se rozmyslete, zda i pro vás je společné jídlo s rodinou také malou oslavou rodinného života. Pokud ano, můžete na toto rozhodování pohlížet už jen po uvědomění si takového pohledu na věc, jasněji.

2.  Možná se nemusíte rozmýšlet vůbec, protože budete i vy mít možnost spojit menší kuchyň s obývacím pokojem a tak propojit kuchyň, jídelní stůl a obývací pokoj v jednu větší místnost. Nejen, že tímto propojením získáte větší prostor, ale také podpoříte společně strávené chvíle. Nejčastěji klienty odrazují samozřejmě vůně a další pachy, které se z kuchyně při přípravách jídel linou. Pokud tedy uvažujete nad touto variantou, určitě se jí nebojte. Dbejte ovšem nad koupí opravdu dobré a funkční digestoře.

jídelna

3.  Pokud ale spíše stále důvěřujete raději tomu, že zavřete dveře a pachy ponecháte opravdu jen v kuchyni, je pro vás jasnou volbou oddělení obývacího pokoje a kuchyně. Konkrétně toto rozdělení vám zajistí, že váš obývací pokoj bude vždy připraven pro hosty a žádná návštěva vás nenachytá právě  u vaření, které musíte v danou chvíli dokončit. Hosty můžete nechat standardně počkat v obývacím pokoji, než jídlo doděláte a nebudou tak obtěžováni různými pachy, ať už je to cibule či ocet nebo něco decentnějšího.

.

obývák

4.  Rozhodnutí o tom, kam stůl umístíte také může ovlivnit samozřejmě velikost prostoru. Pokud tedy v kuchyni chcete vařit i společně jíst, musí být stůl poměrně malý, resp. adekvátně velikostí do menší kuchyně, aby se tam vešel. Když pak budete mít na oběd více hostů, těžko se vám do kuchyně vejdou.
Je složité se rozhodnout, zda jíst v kuchyni, kde budete mít poměrně málo prostoru, či v obývacím pokoji, což je ovšem varianta, která přinese hospodyňce menší izolaci a nebo dokonce místnosti propojit a počítat s tím, že v obou místnostech budete mít různé pachy z vaření. Věříme ale, že se rozhodnete určitě správně!

Kam umístit jídelní stůl
4.5 (90%)2
.