Krach manželství

.

Naše babičky se nestačí divit. Ne, že by se za jejich mládí lidé nerozváděli, ale byly to ojedinělé případy a na člověka si pak  na ulici pomalu ukazovali prstem. Nebo k tomu musel být opravdu vážný důvod, jako alkoholismus partnera a podobně.
Dnešní smutná statistika říká, že skoro každé druhé manželství končí rozvodem. Jsou i různí rekordmani, kteří se stihnou za život oženit a rozvést třeba 7x-9x. Nebo jsou lidé svoji jen pár měsíců a najednou zjišťují, že se k sobě nehodí a žádají o rozvod.
nevěsta a ženich

Jaké jsou důvody?

·         Odcizení
Dochází k němu většinou po delší době soužití, kdy se oba partneři nějak vyvíjejí a jejich životní cesty najednou míří různým směrem. Na vině může být i přepracovanost, odlišné koníčky, odrostlé děti, po kterých doma zůstalo prázdno.
manželství rozpad
·         Nová láska
Srdci člověk neporučí a najednou se může v životě objevit někdo, kdo nám tak poplete hlavu a srdce, že pálíme všechny mosty, kácíme židle, balíme kufry a utíkáme za ním, nechávajíc za sebou jen spoušť.
·         Krize středního věku
Postihuje spíše muže, kterým najednou připadá, že si ještě nic neužili a už na ně v dálce kývá zubatá. A tak se honem pouští do různých sportů, cestování, nových koníčků, změny image a partnerka najednou nestačí držet krok a bývá vyměněna za mladší.
·         Naivita
Vlastně mi na partnerovi už před svatbou dost věcí vadí, ale přehlížím je nebo si říkám, že ho předělám časem k obrazu svému. Nepředělám. Bude spíš hůř.
konec manželství
·         Peníze
Málokdy jich je tak akorát. Buď je jich moc, nebo málo a málokterý vztah to unese. Nedej bože, přijde-li nějaká nenadálá výhra nebo dědictví.
Před 15-20ti lety jsem byla v pozici té, kvůli které muži od rodin odcházeli. Dnes se častěji a častěji stává, že volají, či píšou kamarádky, že je manžel opouští a ony si neví rady. Dostala jsem se do pozice té, které se to může najednou stát také.

.
Krach manželství
3.3 (66.67%)3
.