Kuchyně podle ženy

.

Ať už rekonstruujete starou kuchyň či pořizujete zcela nové bydlení nebo staví domeček, určitě nezapomeňte kuchyň a její podobu a vybavení konzultovat se ženou. Žena totiž dokáže báječně oba požadavky skloubit jak estetickým efektem, tak praktickým efektem.

kuchyně

·         Podlaha a linka

V místnosti, která je určena pro kuchaře rodiny, což bývá z pravidla žena, je potřeba v první roli myslet na podlahy a kuchyňskou linku. Vůbec není nevhodné si do kuchyně vybrat podle vkusu kvalitní imitace dřeva, které se dobře čistí. Namísto parket pak vyberete vinylové nebo laminátové podlahy. V této době je stálicí kuchyňského interiéru tedy dřevo, ale samozřejmě stále znovu a znovu se do kuchyní vrací barvy, jako je bílá a šedá a samozřejmě kombinace všech těchto uvedených.

·         Pracovní zóny

Nezapomínejte na to, že když vaříte, musíte mít dostupné jak pracovní plochy, tak úložné prostory. Je proto dobře vše nejprve promyslet a naplánovat. Optimální seřazení zleva doprava od skladovacích prostor, přes dřezy po přípravné prostory po vařič.

hospodyňka

·         Sériová výroba nemusí být vhodná

.

Pokud si vyberete ze sériově vyráběného nábytku do kuchyně, určitě nebudou výšky pracovních ploch a rozmístění spotřebičů ideální vůči výšce hospodyňky. Samozřejmě ne všechny ženy jsou abnormálně vysoké či nízké, takže se se sériovým nábytkem spokojí, ale určitě bude lepší nechat vše udělat na míru.
Výška pracovní desky a umístění dřezu by mělo odpovídat výšce, do které budou dosahovat vaše ruce při natažení šikmo před sebe. Dlaně by měly být na dně tohoto dřezu.
Sériově vyráběné kuchyňské linky také mívají často úchyty malé, kolem kterých je stále linka upatlaná a ušpiněná.
 
Každá hospodyňka také ví, co dalšího potřebuje a co jí připadá vhodné, nutné a naopak nevhodné, takže určitě její asistence bude třeba, pokud má být v kuchyni při práci spokojená.

Kuchyně podle ženy
4.3 (86.67%)3
.