Lázním. Blázním?

.

Dostala jsem doporučení pro lázeňskou léčbu. Říkala jsem si, bude to strašná nuda, můžu tam potkat jen lidi o několik generací starší, než jsem já, co si s nimi budu asi tak povídat, probírat zahrádku, venčení psa nebo že mě bolí dnes to a včera mě bolelo zas ono, to se mi opravdu nechtělo. Byl to ale jeden z největších omylů v mém životě. Potkala jsem tam partu lidí svého věku, s nimiž jsem trávila celé dny a to, že jsem se s nimi musela rozloučit, jsem oplakala a dodnes jsem s nimi v kontaktu.
masáž zad u mladé ženy
Nebudu tam mít co dělat, přes den pár procedur, mezitím jídlo a večer hajdy do postele?! Nestíhala jsem. Přes den pár procedur, mezitím kafíčko v cukrárně na kolonádě, potom na pokoji u kamarádky, kde jsme se mačkali všichni, co spolu mluvíme, no a večeři jsem několikrát nestihla kvůli cyklistické projížďce kolem nádherných rybníků. Po večeři (když jsem ji teda zrovna stíhala) jsme šli do hospody. Do hospody! Trpěla jsem odedávna utkvělou představou, že lázně jsou ghetto, večer se zamkne barák a šlus – na pokoj! Tohleto vyvedení z omylu bylo více než příjemné.
antické lázně
Co jsem tak slýchávala z různých vtipů, narážek, bonmotů a televizních filmů, tak bylo nad slunce jasnější, že lázně jsou rájem oplzlých loudilů oblečených v slamáku a bílém obleku. Představa sama mi naháněla husí kůži. Pravda, byli tam. Jenže v naprosté menšině a já navíc chráněna okruhem svých přátel, mezi kterými jsem potkala…
horské jezero
No a ty procedury! Takové poležení v bahně (teplém) a následná masáž (důkladná), to je něco tak blahodárného, příjemného a uvolňujícího, že se to ani vypsat nedá… Nehledě k tomu, že následky pocítíte ještě nejméně půl roku poté, co se vrátíte. Lázeňští pacienti tam pod vlivem svých procedur každý večer odhazují francouzské hole a jdou tančit. A protančí celý večer. Ano, byla jsem i pozorovatelkou i drobných světských zázraků.
A proč nejezdíte do lázní Vy?

Lázním. Blázním?
4.6 (92%)5
.