MALOVANÉ KAMÍNKY PRO RADOST

.

Když máte chvíli času, potřebujete si malinko odpočinout, zabavit své děti nebo jen tak si udělat něco pro radost, zkuste si namalovat kamínky. Výsledný efekt je vždy skvělý, ozdobíte si svůj pokoj či dětský pokojíček a i vaše kamarádky malý dáreček určitě potěší. Spoustu inspirace najdete na internetu, který je malovanými kamínky v poslední době doslova zaplaven.
malované kamínky

Co k tomu potřebujeme?
o   Kulaté kamínky či oblázky (kdo si v létě nasbíral u moře, má výhodu J)
o   Jakékoliv kamínky s rovnou plochou, na které se bude dobře malovat
 
o   Akrylové barvičky nebo
o   Temperové barvičky a průhledný lak ve spreji
o   Tenké štětce, špejle a párátka
o   Nádobku na vodu
o   Papír či podložku na míchání barev
kamínek s lodičkou
A můžeme začít
Na kousku papíru si míchejte oblíbené odstíny, kapku vody použijte, pokud to bude potřeba. Každá barva má trošku jinou konzistenci. Celý kamínek můžete natřít podkladovou barvou nebo zkuste malovat přímo na surový materiál. Každý obrázek bude mít své kouzlo.

Pro začátek se k malování velmi hodí kulaté oblázky, na kterých si své dílo můžete vyzkoušet. Stačí začít u puntíčků či proužků a uvidíte, jak se vám bude dařit. Velmi pěkné jsou barevné tečkované mandaly, či všelijací broučci, berušky, motýlci a mandelinky. Kamínky s očima a úsměvem od ucha k uchu se jistě zalíbí vašim dětem. Barvy si míchejte dle chuti a tvořte podle nálady, fantazii se meze nekladou.

.

Pokud jste byla zdatnější ve výtvarné výchově a pustíte se do složitějších obrázků, na ty se výborně hodí ploché kamínky či větší kameny. Můžete se pustit do malování krajinek, stromů, domů, moře a ostatních přírodních výjevů. Stačí se podívat z okna a inspirovat se barevnou podzimní krajinou.
anděl na kamínku
Z vlastní zkušenosti víme, že jak jednou tímto druhem tvoření začnete, nebudete moci přestat. Je to jako droga a za krátký čas, pomalujete všechny kamínky, které vám přijdou pod ruku. Malování na kamínky není jen příjemnou zábavou, ale také tréninkem trpělivosti a výbornou relaxací, třeba pro dlouhé zimní večery.

MALOVANÉ KAMÍNKY PRO RADOST
4.8 (95%)4
.