Nehty na loupačku

.

Málokdo nezná onemocnění zvané lupénka, při němž se kožní buňky dělí rychleji než by měly a kůže se začíná na povrchu odlupovat v podobě bílých šupinek. Méně z nás už ale ví , že toto onemocnění je schopno postihnout i zrohovatělou kůži nehtů.
·         nehty se začnou deformovat
·         objeví se na nich drobné důlky
·         bílá část nehtu se může rozšířit přes téměř celou jeho plochu
·         možný je výskyt drobných hnědých čárek na nehtovém lůžku
·          v oblasti pod nehtem se mohou tvořit žlutavé až hnědavé skvrny
·          nehet může zhrubnout nebo se naopak drobit a zcela odpadnout
·          kvůli téměř totožnému vzhledu nehtovou mykózu od psoriázy rozezná jen zkušený dermatolog
voňavá sůl do koupele 
Kromě známé biologické léčby a nepříliš tělu prospěšné léčby kortikoidy existují ještě i další možnosti:
·         Sviťte na nehtybioptronovou lampou. Technologie využívá světla různých vlnových délek, které tak zlepšuje regeneraci buněk a posiluje obranyschopnost organismu. Pro viditelné účinky sviťte asi deset minut dvakrát denně.
·         Máčejte se v epsomské soli. Epsomská sůl neboli síran hořečnatý je známá svými blahodárnými účinky na celé tělo i psychiku. Zmírňuje zánět a pročišťuje póry a s lupénkou na kůži i na nehtech dělá divy. Přidejte jeden hrnek do teplé vody ve vaně a užijte si tuto veleprospěšnou koupel.
·         Jablečný ocet nejen do jídla. Jablečný ocet se stále víc dostává do povědomí veřejnosti. Přesto jsme ale ještě stále nedocenili jeho léčebný prospěch pro celý náš organismus. Kromě toho, že léčí mykózu, poradí si se všemi druhy dermatitidy včetně psoriázy. Stačí nalít trochu octa do malé misky a namáčet přibližně deset minut dvakrát denně. V žádném případě si potom ruce neumývejte! Zápachu se nebojte, ocet po zaschnutí není vůbec cítit.
 jablečný ocet
Tato šetrná léčba si vyžaduje pravidelnost a trpělivost. Proto vytrvejte a zanedlouho si budete užívat viditelných zlepšení ve vzhledu i zdraví svých nehtů.

Nehty na loupačku
4.4 (88%)5
.