Není matka jako matka

.

Dětství prožívá mnoho žen se svými dcerami naprosto ideálně, když přijde puberta začne to skřípat a v dospělosti už spolu málokdy dokáží vyjít. Každá strana se cítí v právu a každá má svoji pravdu. Najít společnou řeč nebývá snadné a někdy komunikace vázne.
maminka s dceruškou
Kde se stala chyba?
Důvodem proč spolu matka s dcerou v dospělém věku neumí vyjít mohou být odlišné názory. Matky mnohdy zapomínají že jsou jejich dcery už dospělé a mají neustále nutkání je chránit a radit jim v životě. Když však ona rádoby pomoc začne přerůstat přes hlavu a matka neustále dceři vyvrací její názory nebo má připomínky k jejímu životnímu stylu, k výchově dětí, k manželství, je oheň na střeše. Dceři začne vadit neustálá kritika a začne si v sobě utvářet pocit, že ji matka vnímá jako neschopnou. V tom nejhorším výsledku dcera odřízne od matky veškerou komunikaci nebo ji tak omezí, že se sobě vzájemně odcizí.
Jak z toho ven?
Řešením je vyříkání si věcí a sdělení toho co nám vadí. Matky, pokud chtějí se svými dospělými dcerami vyjít musí si uvědomit, že jsou dospělé a dopřát jim svůj vlastní život ve kterém možná budou dělat chyby, ale sami si za ně ponesou odpovědnost. Na druhou stranu matky mohou mít zkreslený úhel pohledu a co v jejich očích působí jako špatné jednání, je ve finále úžasné řešení. To že vy jako matka jste dělala věci jinak, neznamená že vaše dcera to dělá špatně.
čtenářka na pláži
Jak napravit pošramocené vztahy?
Pokud už situace narostla tak daleko a my bychom chtěli dát ji do pořádku, řešením může být postupné navazování komunikace. Popřát k narozeninám, zavolat a nezávazně si popovídat třeba o novém obchodě ve městě. Krůček po krůčku se pak trpělivě můžeme snažit navazovat komunikaci a vyhýbat se při ní tématům které vyvolávají konflikty. Nikdy bychom neměli zapomenout na magické slovíčko: „promiň“ které umí zázraky.

Není matka jako matka
4.2 (84%)5
.