Ozdobte si příbytek s nádechem podzimu

.

S přicházejícím sychravým počasím se nejlépe cítíme v pohodlí domova, s šálkem horkého čaje či svařeného vína, dobrou knihou nebo příjemným filmem.  Abychom si ještě malinko vyšperkovaly prostředí, ve kterém tyto chvilky rády prožíváme, pojďme si pohrát s materiály, které nám nyní barevná příroda nabízí. Potěšíme a zabavíme tak své děti a sobě uděláme radost. Až malinko vysvitne sluníčko, vyrazme do lesa pro vhodné přírodniny. Hodí se nám téměř všechno. Bukvice, žaludy kaštany, březová kůra, mech, jeřabiny, šípky, ale takéšišky všemožných tvarů a větévky, co nám bohatá lesní krajina nabízí. Pak už stačí jen tavná pistole, špendlíky, nůžky a můžeme začít.
kaštan

Děti, vyzbrojené špejlemi či párátky, si rády s naší pomocí vyrobí kaštanová a žaludová zvířátka. Jako oči výborně poslouží malé bobule a na hlavu padne čepička ze žaludu, anebo slupka z bukvic.
srdíčko ze šišek
Z nasbíraných šišek šikovné ruce zvládnou vyrobit moc pěkný stromeček nebo věnec, vhodný k a zavěšení na dveře. Dodá našemu domu tu správnou podzimní atmosféru a dozdobený vánočními dekoracemi, může být i pěknou adventní ozdobou. Šišková zvířátka udělají vašim nejmenším velikou radost. Pokud jejich obličeje dozdobíte párem nalepovacích pohyblivých očí a jako jazyk použijete třeba kousek červeného filcu, bude výsledek dokonalý.

.

Dekorace z barevných šišek rozzáří váš byt. Veselé barevné šišky vsypeme do vyšší skleněné vázy a ozdobu máme hotovou. K barvení šištiček můžeme použít kupříkladu akrylové barvy a opět nám určitě rádi pomohou naši nejmenší.
věnec ze šišek
Vaší fantazii se žádné meze nekladou. Kdo má na zahrádce okrasné dýně, určitě si doma s dětmi vyhraje. Nejen oranžová strašidýlka, oživí vaše bydlení a dětem rozzáří úsměvy na rtech. K dozdobení výrobků můžeme použít také barevné listy, kterých nám příroda na podzim dopřává opravdu dostatek. Přejeme hezké tvoření a klidné podzimní chvíle…

Ozdobte si příbytek s nádechem podzimu
4.3 (86.67%)3
.