Pořízení výbavičky nestojí tolik peněz

.

Mnoho mladých manželů otálí se založením rodiny z obav, že na to nebudou mít dostatek financí. Podle toho, co prezentují současná média, mnoho mladých lidí podléhá dojmu, že pořídit si rodinu není v jejich finančních možnostech.
miminko
V médiích nebo na internetu se můžete dozvědět, že pořízení výbavičky stojí zhruba 40 000 korun. Je pravda, že pokud bude kupovat zásadně značkové a předražené věci, tak se pravděpodobně dostanete na částku i vyšší než 40 000 korun.

Než si začnete pořizovat výbavu pro dítě, uvědomte si jeden smutný fakt. Někteří prodejci dětského zboží rýžují na rodičích, kteří chtějí pro dítě do nejlepší. Rodiče obvykle nepátrají, zda cena za zboží je vlastně adekvátní. Věřte, že velmi často není. Je výrazně předražená. Nenechte se zlákat kezbytečně drahým nákupům. Nebudete rozhodně špatný rodič, když některým věcem řeknete jasné ne. Samozřejmě za určité věci stojí za to si připlatit, jako například za kvalitní kočár, nebo autosedačku. Ale na celé řadě věcí můžeteušetřit velmi zásadně.
 

Výbavička za pár tisíc

Výbavička Vás může vyjít jen napár tisíc. Rozhodně není důvod, abyste úplně všechno pořizovali nové. V dětských bazárcích pořídíte prvotřídní vybavení za zlomek ceny. Vzhledem k tomu, že většinu věcí původní majitel využíval jen pár měsíců, věci vypadají jako nové a nikdo nepozná, že se jedná o zboží z druhé ruky. V bazárku můžete pořídit nejen postýlku, kočár, oblečení a povlečení, ale také hračky, chodítko, dětské sedačky, odrážedla, dětské hrazdičky, kolotoče nad postýlku, dětské chůvičky, zkrátkacokoli budete potřebovat.
 

.

Výživa dítěte

Co se týče výživy dítěte, hodně ušetříte, když sevyhnete již hotovým pokrmům ve skleničkách a budete si výživky připravovat sami. Můžete si je zamražovat a tím šetřit kromě peněz také svůj čas.
Polotovary obecně svádí k tomu, aby je rodiče kupovali za předražené peníze. Nejsou to jen výživky. Co třeba granulované dětské čaje? Není snad ten v sáčku stejně kvalitní, ne-li kvalitnější? Nebo třeba Pribináčky. Zkuste svému potomkovi udělat vlastní tvarohový krémáček, vyjde to na zlomek ceny a mrně si mnohem více pochutná.
kojenencké potřeby 

A akcích nakoupit do zásoby

Každá máma ví, že mnoho peněz vydá za pleny. Proto stojí za to si je pořizovat v akcích a do zásoby. Totéž se týká například kojeneckého mléka, pokud matka není schopna kojit.
 
V dnešní době mnoho žen má problém počít dítě. Někdy trvá léta, než se to podaří. Co kdyby to byl  i případ Váš? Proto neotálejte. Věřte, že s výdaji na výbavičku to rozhodně není zase tak náročné, jak se zdá.

Pořízení výbavičky nestojí tolik peněz
4 (80%)4
.