Příroda v roli lékaře

.

Bolesti hlavy, špatná nálada, alergie, to vše jsou příznaky, při kterých nám velmi prospěje pobyt v přírodě. Když už se díky pracovnímu nasazení nemůžeme v pracovním týdnu vydat do přírody snažte se alespoň nějaký čas na čerstvém vzduchu pobýt i kdyby to mělo být jen cesta na poštu, banky nebo obchodu namísto jízdy autem. Jak jen to však bude možné vyrazte do lesa, k řece, nebo na louku.
pár u stromu
Vnímejte přírodu
Pro zachování dobrého zdraví je důležité čas od času vypnout a nemyslet na nic. Hodně pomůže, pokud si vypnete mobil a budete si v přírodě užívat jen a jen přírodu samotnou. Sledovat ptáky, klidnou vodní hladinu nebo vnímat zvuky lesa.
pobřeží a západ slunce
Posilujete imunitu
Je známý fakt že pobyt v přírodě přináší samá pozitiva od posílení imunity přes okysličení těla což se projeví na lepším vzhledu pokožky.
Když spojíte pobyt venku s mírnou fyzickou aktivitou čímž může být běh, je to ideální ale postačí pro začátek třeba jen rychlá chůze čímž navíc posílíte svoji fyzickou kondici.

Ve dvou se to lépe táhne
V přírodě můžete pobývat sami a nikomu to nebude divné, ale když přizvete k sobě své blízké budete se možná cítit lépe. Pravidelná vycházka do přírody dá možnost popovídat si o tématech na která nezbývají přes týden čas a pomůže vzájemně si být blíže.

.

Otevřete okna dokořán
Kus přírody si každý den můžeme pustit do našich obydlí. Stačí jen naplno otevřít okna a nechat čerstvý vzduch proudit do místnosti. Důkladné vyvětrání předchází bolestem hlavy a v neposlední řadě čerstvý vzduch pomůže lépe usnout.
mraky nad horami
Když vzduch není takový, jaký by měl být
Pokud přeci jen bydlíte v rušném městě, kde vzduch není nejčistější za zvážení stojí pořízení čističky vzduchu. Ta pomůže vyčistit v místnosti škodlivé látky, což je ideální řešení pro alergiky. Provoz čističky je finančně nenáročný a samotná údržba téměř bez práce.

Příroda v roli lékaře
4.3 (86.67%)3
.