Taebo aneb jak kombinovat boj a balet

.

„Get fit – lose weight – have fun – be strong“ neboli „buď fit – zhubni – bav se – buď odolný.“ Tak zní motto tohoto poměrně mladého sportu, určeného pro muže i ženy. Taebo (také tae bo) je ideální sportovní metoda pro ty, kteří se rychle chtějí dostat do funkce. Zkráceně jde o dance aerobic kombinovaný s prvky bojových umění, jako jsou například taekwon-do či klasický box. Důraz je při něm kladen zejména na protáhnutí a prohřátí kompletně celého těla.
 cvičení pilates
Pro koho je určeno?Tento sport je určen takřka pro všechny, bez ohledu na fyzickou kondici, tělesné proporce, pohlaví i věk. Cvičí ho dokonce i těhotné ženy a senioři, pro které jsou však vyhrazeny speciální lekce.
 
Jak je taebo chápáno? Příznivci dance aerobicu ho berou jako běžný aerobic s prvky boje, naopak příznivci bojových sportů taebo berou jako odlehčení bojového umění. Je ale využíváno a přijímáno v obou těchto skupinách.
 
Výběr hudby.Výběr hudby je velmi důležitý, pro taebo se nejvíce hodí rychlejší a energická hudba ve stylu house. Při poslechu silných basů se totiž naše těla dokáží vyburcovat k lepším výkonům.
 
Co je potřeba? Vlastně prakticky nic, na tento sport si vystačíte pouze se sportovní obuví a pohodlným oblečení. Důležité je, abyste se cítili dobře a mohli se plně soustředit na váš výkon.
 
Taebo pro ženy. Lekce trvá obvykle 60 minut, začíná protažením a zahřátím, poté následuje hlavní část, při které se pilují kopy, otočky, údery a pohyby celého těla. Při této lekci by se cvičící neměl porovnávat s druhými, ale soustředit se pouze na svůj výkon. Ženy posilují břišní svaly, stehna, lýtka i pánevní dno.
 ploché bříško
Sport je nejideálnější způsob trávení volného času. A také, ruku na srdce dámy, až si večer budete dopřávat porci své oblíbené zmrzliny, budete si moci říkat, že je to odměna za tvrdou práci a ne jen lenošení.

Taebo aneb jak kombinovat boj a balet
4.3 (86.67%)3
.