Úklid domácnosti jako očista proudu energií

.

Pokud se vám do úklidu vašeho domu nebo bytu či kanceláře nechce, není to nic zvláštního. Věřím ale, že když vám řekneme, že opravdu dobře provedený velký úklid může udělat neuvěřitelné věci s vaším osobním nábojem, přesvědčíme vás. Pokud totiž uklidíte důkladně váš domov, můžete svoji osobní energii oživit a posílit. Zbavíte se špatné energie a vytvoříte tak prostor pro přilákání nového čerstvého a pozitivního proudu. Všechny dále uvedené důvody a tipy, proč uklízet, vycházejí z Feng Shui.

bazar

Pryč s nepořádkem

Pokud se ptáte, proč by tak záleželo na pořádku ve vztahu s energií, je to jednoduché. Nepořádek totiž brání v plynutí energie prostorem, což má v životě v takovém prostoru následky jako jsou zmatek a komplikace. Samozřejmě velikost vlivu záleží na každém z nás. Většinou se však ale každý z nás přesvědčí o tom, že pokud žije v nepořádku a skladuje zbytečné věci, bývá často unavený a otupělý a jeho myšlenky se soustředí na minulost. Pokud však člověk vyklidí tyto nepořádku, nejenže si vyčistí vlastní hlavu, ale také domácí prostředí, a tak budou pryč překážky harmonického proudění energie a tím se otevřou dveře pro příchod nových energetických proudů.

chaos

Staré věci nepatří do domácnosti

Ať už chcete nebo ne, je potřeba se zbavovat starých věcí. je to proces, který vám pomůže udržovat pořádek a pomůže vám tak v tom, abyste neblokovali proudy nových a krásných energií. Buďte v těchto záležitostech nemilosrdní. Nejen vůči sobě, ale i vůči ostatním členům domácnosti. Přecházejte z místnosti do místnosti, ze skříně do skříně a opravdu důkladně zvažujte, zda věci potřebujete. Nepřesunujte je do komody, sklepa či na půdu. Nepotřebné věci vyhoďte či darujte potřebným! Ve věcech, které jsou stále někde postavené a nikdo je nepoužívá se udržují hromady stagnující energie. A věřte nebo ne, tu nikdo nepotřebuje!

.

harmonie

Nezapomínejte na okna a dveře
Každý nemusí mít rád tuto činnost, nicméně již naše babičky při velkých úklidech okna umývaly, tedy je to jistě osvědčená činnost, která přináší užitek. Okna totiž představují oči obyvatel dané nemovitosti. Měla by být proto stále čistá a v dobrém stavu. Špinavá okna jasně ovlivňují vaši schopnost vidět a orientovat se v okolním světě. Pokud okna jsou oči, tak vstupní dveře můžeme nazvat ústy domácnosti. Díky dveřím by do domácnosti měla proudit nová a krásná energie, tedy bychom i tyto dveře měli udržovat stále v čistotě a naprostém pořádku.

Zapomeňte na chemii

Pro velký úklid se nejvíce hodí čisté hadry, horká octová voda a horká voda jako taková. Nenechte se zmýlit hromadou reklam, které vám doporučují zaručeně skvělé prostředky.
 
Chemie nikdy proudění energie prospívat nebude, a tak zkuste co nejvíce šetřit přírodu i vaše energie.

Úklid domácnosti jako očista proudu energií
3.5 (70%)2
.