Vlastní život jako životní styl

.

Zamyslete se nad svým životním stylem, jakými myšlenkami a emocemi se zabýváte, co jíte a jak prožíváte všechny radosti a starosti, která vás každý den potkávají. Žijete opravdu svůj život a plníte si své sny a přání, nebo je vaší hlavní náplní péče o druhé, plnění jejich přání a trávení času činnostmi, které vás netěší. Díky tomu si snadno vyvodíte, zda si život užíváte, nebo jen přežíváte.
Ne vždy si užíváme chvíle života tak, jak bychom chtěli. Zbytečně marníme čas neshodami, obavami a strachem z věcí, které se třeba nikdy nestatnou.
zlatý budík
Pokud se stále zabýváme neřešitelnými problémy a negativními věcmi v okolí, ale i na konci světa, budete akorát nervózní a nespokojení, ale stejně se nic nezmění. Nikomu svým chováním nepomůžete, a navíc budete za morouse, který je věčně jen protivný a naštvaný. Ale je to naše volba. Je totiž jen na vás, jak se na budete svět dívat. Je to totéž jako s poloprázdnou a poloplnou sklenicí. Na všem se dá najít něco pozitivního i negativního. 

Ráno dělá celý den
Naši předci tvrdily, že jak ráno vstaneme takový bude celý den. A je to pravda, ranní naladění má vždy velký vliv na prožití dne. Proto si hned po ránu udělejte alespoň chvilku pro sebe. I krátká meditace, hluboké dýchání, a protažení těla nás dostane do formy. Důkladné protažení, díky kterému tělo udržujeme v pružném stavu a zpomalujeme stárnutí. Skvělá je jóga, která se stává v posledních letech velmi populární. Tak proč nezačít den třeba známým Pozdravem Slunci. Důležitá je jakákoli forma pohybu, tím nejpřirozenějším je chůze, a proto pokud je to možné, choďte do práce pěšky a auto nechte doma. Je to nejen ekologické, ale i prospěšné pro vaše zdraví.

.

Práce
V zaměstnání trávíme velkou část času, a je proto je důležité si uvědomit, co nám práce přináší. Pokud je pouze prostředkem k vydělávání peněz na obživu, ale nepřináší nám radost a naplnění, přepadnou nás dříve či později pocity marnosti a nespokojenosti. Každý člověk má určitý talent a mimořádné schopnosti, které jsou součástí jeho osobnosti. Pokud prací rozvíjí své nadání, může být šťastný. Čas  který práci věnujeme bychom měli prožívat příjemně a se zájmem jinak sami sebe okrádáme o velkou část života. Pokud jste v zaměstnání nespokojení a zároveň ve vás dřímá sen k sebeuplatnění, nebojte se jej zrealizovat hned teď.
meditace u vody
Uvědomte si jak a co jíte
Soustředění na každou činnost, kterou vykonáváme nám umožňuje uvědomovat si přítomnost i sama sebe. A to by mělo platit i u jídla. Je velmi důležité, čím se živíme, ale také jakým způsobem jíme. Zdravé a kvalitní potraviny jsou zásadní, ovšem, když nemáme na jídlo čas a rychle jej zhltneme ve stoje s telefonem u ucha, nebo při sledování televize, pak se pozitivní efekt i těch nejzdravějších potravin vytrácí. Jídlo je třeba si užívat všemi smysly. Upravené a voňavé jídlo, které dobře rozkousáme si vychutnáme mnohem lépe a našemu tělu dopřejeme to nejlepší.

Vlastní život jako životní styl
4.5 (90%)4
.