Vyspěte se do růžova

Někdo upřednostňuje vyšší postel, jiný spí raději při zemi, mnozí hledají hledáte alternativní řešení do malého prostoru. Jakou formu zvolíte, je jen na vás, každopádně nezapomínejte na to, že postel je tu od toho, abyste si dopřáli kvalitní spánek a odpočinek.  Člověk stráví až třetinu svého života spánkem, tak ať to stojí za to.
Ačkoli dříve bylo standardem pořizovat jednolůžko o šířce 80 cm, dnes je to alespoň 90 cm. Kdo má  však dostatek prostoru, až si raději koupí lůžko o šířce 120 cm nebo ještě lépe 140 cm. Co se týká dvojlůžka v ložnici rodičů, pro komfortnější spánek si vyberte šířku postele alespoň 180
dvojlůžko

.Japonská postel

Jak a na čem spíme, je i věcí tradic a zvyku. O tom vypovídá spaní téměř na zemi po vzoru Japonců. Optimální výška spací plochy futonu se pohybuje v rozmezí 40 až 50 cm nad zemí. Pro starší osoby, a nejen pro ně se nabízí i vyšší postele cca 55 cm, ze kterých se lépe vstává

Kontinentální postel

Možná jste o boxspringu nebo kontinentální posteli ještě neslyšeli. Ve skutečnosti jde o jeden z nejnovějších trendů v oblastí zdravého spánku. Boxspring je kombinací tří matrací, vrchní, nosné a spodní, které společně zajistí správnou polohu páteře během spánku. Navrstvené matrace jsou vyskládány do vyšší ložné plochy, než je tomu u klasických postelí. Spíte tak o něco výše, a hlavně se vám z vyšší polohy bude pohodlněji vstávat. Další výhodnou těchto postelí bývá také praktický úložný prostore.
spánek v posteli

Řešení do malého bytu

Pokud vlastníte malý byt nebo garsonku a výška místnosti to dovoluje, lze řešit místo odpočinku ve zbudovaném patře. To můžete koupit již hotové, nebo si jej nechat vybudovat na míru. Pod spací patro můžete umístit třeba sedačku a mít obývací pokoj i ložnici v jednom.  
Efektivním a populárním řešením jsou již dlouhou dobu rozkládací multifunkční sedací soupravy. Na výběr se nabízí celá řada produktů, které jsou určené jak pro příležitostné spaní, tak i pro každodenní spaní. U některých typů souprav je možné si vybrat matraci, existuje i více typů rozkládacího mechanismu.
Další možností do malého bytu, nebo garsonky je sklopná postel. Toto řešení je velmi praktické. Postel je uložená ve skříni, během dne nezabírá místo a večer ji jednoduše sklopíte. Toto řešení nabízí stejnou kvalitu spaní jako klasická postel a je určená ke každodennímu spánku.

Vyspěte se do růžova
Ohodnoťte příspěvek