Zkuste oslavy bez dárků a domácích hostin

.

Rodiny logicky vzato se rozrůstají. Pořádání rodinných oslav se stává stále více a více náročnější. Kde se vlastně vtěsnáme? Nebude to poněkud nepohodlné? Kdo bude obsluhovat? Kdo nachystá všechno to občerstvení? Samozřejmě, že náklady na rodinnou oslavu pak rok od roku rostou. Postupem času se začnou klást otázky typu. Pozveme všechny? A koho nepozveme? Z rodinných oslav se pak dříve či později stane obtížná povinnost, která představuje jen zbytečné výdaje.
oslava v restauraci

Co to třeba vyřešit šalamounsky. Co je důležitější? Aby se rodina sešla dohromady, nebo abychom dělali přehlídku domácí gastronomie a předváděli se, kdo koupí lepší dárek? Odpověď se pravděpodobně nabízí sama.
 

Zkuste to jinak

Jaké tedy nalézt řešení? Co třeba zrušit dárky a domácí hostiny? Každá domácí hostina je vykoupena prací paní domácí, která působí jako uklízečka, kuchařka, cukrářka, kuchařka, servírka i chůva. Pro většinu žen pak skutečně jakékoli rodinné setkání představuje noční můru.

Co třeba pronajmout salónek či salón v restauraci a na občerstvení se složit společně? Bude to bez zbytečných starostí a práce a užijí si to úplně všichni. Jinou vhodnou alternativou pak je, má-li někdo v rodině velký dům či zahradu. Oslava se může uskutečnit zde, ale s tím, že se celá rodina domluví na tom, kdo připraví jaké občerstvení, případně kdo zajistí nápoje.
oslava

.

Dospělí lidé se obejdou bez dárků

Co se týče dárků, zcela jistě se shodneme v tom, že dospělí lidé dárky nepotřebují. Tak proč dárky prostě nezrušit? Zvláště, když je Vás jako myší a každého obdarovávat pro některé není finančně únosné. Výjimkou by byly snad jen děti. Lepší než množství drobných dárků je pak společnými silami se poskládat na něco hodnotného či důležitého.
narozeninový dort
Rodinné oslavy lze pořádat i jinak. Bez shonu a starostí. Setkávání s rodinou by mělo být úžasnou příležitostí k vzájemnému setkávání.

Zkuste oslavy bez dárků a domácích hostin
4 (80%)6
.