Znovuobjevené kouzlo plstění

.

Ovečky se každoročně stříhají a jejich rouno rozhodně není materiálem který by se bez užitku vyhodil. Výborně se dá dále zpracovat i v domácích podmínkách, a to díky technice plstění. Tento způsob zpracování ovčí vlny znaly už naše babičky. Ostříhané ovčí rouno se vypere a vyčistí a následně potom se dá obarvit. Tento proces v domácích podmínkách je časově náročný, a proto toho koho více zajímá samotný proces tvoření z ovčího rouna může využít již zakoupené ovčí rouno.
plstěné boty a deka

Za sucha nebo za mokra?

Plstit se dá dvěma způsoby jedník je zpracování za sucha a druhé za mokra. Při první metodě, a to zpracování ovčího rouna za sucha si vystačíte pouze se speciální plstící jehlou. Obyčejná jehla by byla v tomto případě k ničemu, neboť jehla na plstění obsahuje drážky, díky kterým se při pohybu jehlou do sebe jednotlivá vlákna zamotávají až je výsledek zcela pevný. Celý proces suchého plstění se odehrává na molitanové podložce. Výsledkem tohoto typu zpracování jsou šperky nebo drobné bytové dekorace.
vlna s hedvábím
Při mokrém plstění není speciální jehla třeba
. Pomůckou pro mokré plstění je především tuhé mýdlo spolu s teplou a studenou vodu. Kombinace těchto třech věcí způsobí že se jednotlivá vlákna ovčí vlny spojí. Výsledkem celého procesu mohou být rozměrnější věci jako třeba klobouky, botky nebo pelíšek pro pejska.
plstěná kravička
Plstění zejména to suché je finančně téměř zanedbatelné a je to tedy celkem levný koníček. Při mokrém plstění je spotřeba materiálu větší. Plstění je skvělá zábava, při které se báječně odreagujete, a navíc při tom můžete vyrobit dárek pro své blízké, který je zcela jistě potěší. V dnešní době internetových kurzů se můžete naučit této technice tímto způsobem ale i bezplatná videa nebo obrázkový návod v knize plně postačí. Není to nic složitého, důležité je jen nebát se a pustit se do toho.

.
Znovuobjevené kouzlo plstění
3.8 (76.67%)6
.